LOCO CROCO
Бесплатна испорака за нарачки над 3000 денари.

Безбедно онлајн плаќање со кредитна картичка.

Брза и безбедна испорака на сите производи.

СЕДИШТЕ РИНО МИНТ ИЗОФИКС КИКАБУ

6.792 ден

• Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).
• За дечиња до 9 kg се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13 kg максимум.
• За дечиња од 9 до 36 kg се поставува во правец на движење на автомобилот.
• 4 позиции на наслонот на седиштето.
• 3 позиции на висина на безбедносниот појас.
• Квалитетен и удобен материјал.
• Прилагодлив потпирач за раце.
• Безбедносен систем со 5 точки на поврзување со меки влошки за раменици.
• Мека потпорна перница за цело тело.
• Мека подлога за помали дечиња која може да се извади кога повеќе нема да биде потребна.
• ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.
• Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

Нема на залиха

СПОДЕЛИ

Карактеристики

Материјал

седиште

Баркод

ПАР

LOCO CROCO.

Особено сме горди на нашата голема понуда на бебешка опрема, а уште повеќе на нашиот личен бренд на LOCO CROCO кој содржи детски седиштата за во автомобил , трицикли, детски колички и хранилки, кои веќе си обезбедија добро и препознатливо место на нашиот пазар.

ВРВЕН КВАЛИТЕТ

Пристапни цени

СЕДИШТЕ РИНО МИНТ ИЗОФИКС КИКАБУ

6.792 ден

Нема на залиха

КОШНИЧКА 0

Додадено во желботека!