LOCO CROCO
Бесплатна испорака за нарачки над 3000 денари.

Безбедно онлајн плаќање со кредитна картичка.

Брза и безбедна испорака на сите производи.

СЕДИШТЕ РИНО БЕЖ ИЗОФИКС КИКАБУ

8.490 ден

• Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).
• За дечиња до 9 кг се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13kg максимум.
• За дечиња од 9 до 36 кг се поставува во правец на движење на автомобилот.
• ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.
• СПС – Систем за странична заштита што обезбедува дополнителна безбедност;
• Горен каиш за поголема безбедност.
• Потпирач за глава, прилагодлив во 11 позиции
• 5 позиции на наслонот за седиштето.
• 360 степени ротирачко седиште.
• Многу големо и удобно седиште.
• Многу квалитетен материјал кој не поти, го пропушта воздухот.
• Мека и удобна помошна подлога за помали дечиња.
• Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.
• Материјалот се вади и може да се пере.
• Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

Нема на залиха

СПОДЕЛИ

Карактеристики

Материјал

седиште

Баркод

ПАР

LOCO CROCO.

Особено сме горди на нашата голема понуда на бебешка опрема, а уште повеќе на нашиот личен бренд на LOCO CROCO кој содржи детски седиштата за во автомобил , трицикли, детски колички и хранилки, кои веќе си обезбедија добро и препознатливо место на нашиот пазар.

ВРВЕН КВАЛИТЕТ

Пристапни цени

СЕДИШТЕ РИНО БЕЖ ИЗОФИКС КИКАБУ

8.490 ден

Нема на залиха

КОШНИЧКА 0
Додадено во желботека!