LOCO CROCO
Бесплатна испорака за нарачки над 3000 денари.

Безбедно онлајн плаќање со кредитна картичка.

Брза и безбедна испорака на сите производи.

СЕДИШТЕ ГОБИ ПЛАВО

7.290 ден

• Максимална безбедност за вашето дете во секоја возрасна група.
• Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).
• За дечиња до 9 кг се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13kg максимум.
• За дечиња од 9 до 36 кг се поставува во правец на движење на автомобилот.
• Со појаси за тежина од 9-18 кг.
• Без појаси за тежина од 15-36 кг.
• Top teather безбедносен систем за дополнително прицврстување на седиштето.
• ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.
• Дополнителни безбедносни каиши.
• Подесување на каишите во зависност од потребите.
• Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.
• 11 прилагодливи висини на потпирачот за глава.
• 3 позиции на наслонот на седиштето.
• Многу големо и удобно седиште.
• Многу квалитетен материјал кој не поти, го пропушта воздухот.
• Мека и удобна помошна подлога за помали дечиња.
• Материјалот се вади и може да се пере.
• Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.
• Димензии на производот: 59x45x59 cm.

Нема на залиха

СПОДЕЛИ

Карактеристики

Баркод

ПАР

LOCO CROCO.

Особено сме горди на нашата голема понуда на бебешка опрема, а уште повеќе на нашиот личен бренд на LOCO CROCO кој содржи детски седиштата за во автомобил , трицикли, детски колички и хранилки, кои веќе си обезбедија добро и препознатливо место на нашиот пазар.

ВРВЕН КВАЛИТЕТ

Пристапни цени

СЕДИШТЕ ГОБИ ПЛАВО

7.290 ден

Нема на залиха

КОШНИЧКА 0
Додадено во желботека!